Fotografia przyrodnicza - Mariusz Pomaski  

 


In EnglishIn Spanish HOME AUTOR GALERIA NOWOŚCI OFERTA DODATKI KONTAKT LINKI  

                   

 

Fotografia ptaków  

Zdjęcia Przyrodnicze

 

Podobno najtrudniej jest pisać o sobie, takie właśnie odczucie towarzyszy mi w chwili kiedy zaczynam pisać te słowa. Niewątpliwie moimi największymi pasjami w życiu były przyroda Polska i fotografia

 

Fascynacja przyrodą towarzyszy mi conajmniej od szkoły średniej i chyba dlatego pierwszy fakultet jaki ukończyłem był na Wydziale Ochrony Środowiska. Kolejne kierunki mojej edukacji były już ukierunkowane na konkretną pracę zawodową, a były to Politologia oraz Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne na SGH. 

 

Drugą pasją od niepamiętnych czasów takich aparatów fotograficznych jak Ami i Zenit była dla mnie fotografia.  Po wejściu na rynek lustrzanek cyfrowych obie z tych moich pasji coraz częściej zaczęły się spotykać i nierozerwalnie się ze sobą wiązać.

Pierwsze kroki w  fotografii pozwalały mi zdobyć takie własnie aparaty jak wspomniany Ami i Zenit, później przyszła dopiero pora na analogowe lustrzanki firmy Nikon.

Obecnie pracuję na cyfrowych Nikonach D300 i D700 oraz jasnych obiektywach takich jak: Nikkor 500mm f/4 VR (mój główny obiektyw do fotografii przyrodniczej), Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 105mm f/2.8 VR, Nikkor 24-70mm f/2.8, Sigma 10-20mm f/3.5.

 

 

Fotografia Przyrodnicza

 

Na poważnie fotografią przyrodniczą zajmuję się dopiero od 2006 r. Doskonalenie warsztatu poprzez częste wizyty w terenie, studiowanie literatury przyrodniczej i fotograficznej w moim odczuciu przynosi coraz to lepsze efekty i bardzo szybko wzbogaca mój zasób wiedzy z tych rozległych dziedzin. To też samoczynnie wyznacza coraz to nowe, ambitniejsze cele i wyzwania. 

Z perspektywy czasu nic chyba tak nie uczy cierpliwości, pokory do natury i nic nie kształtuje tak charakteru jak wielogodzinne zasiadki w czatowniach czy długie poranne wędrówki w terenie z lornetką na szyi.

 

Jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) - Okręg Mazowiecki (OM).   

 

 

Ptaki objęte ochroną - Ptaki chronione
   
Fotografia ssaków Fotografowanie dzikich zwierząt
   
Zdjęcia przyrodnicze
   
    ekspozycje sztuki    
         

 

 

NIEKTÓRE NAGRODY, WYRÓŻNIENIA I PUBLIKACJE

Pierwsza  nagroda w konkursie fotograficznym "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego, kategoria "Piękno".

 

 

Trzecia nagroda w konkursie fotograficznym "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego, kategoria "Ruch".

 

 

Nagroda specjalna Beaty Pawlikowskiej w konkursie fotograficznym WWF pt. "Pamiątka która nie krzywdzi".

Tytuł pracy: "Lekcja baletu"

   
Trzecie miejsce w konkursie diaporam cyfrowych podczas Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury 2009", tytuł diaporamy: "Nostalgiczne pożegnanie"
   
Drugie miejsce w międzynarodowym konkursie International Federation of Wildlife Photography, kategoria "Ssaki", tytuł pracy: "Podglądacze"
   
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego, kategoria "Piękno"
   
Grand Prix w konkursie  fotograficznym "Parki Narodowe", kategoria "Przyroda", tytuł pracy: "Magiczne uśpienie"
   
Pierwsza nagroda w ogólnopolskim konkursie na fotografa roku 2009 Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), kategoria "Ssaki",  tytuł pracy: "Podglądacze" 
   
Pierwsza nagroda w konkursie na fotografa roku 2009 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), kategoria "Ptaki",  tytuł pracy: "Zakochany w mokrej Włoszce"
   
Pierwsze wyróżnienie w konkursie na fotografa roku 2009 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), kategoria "Ptaki",  tytuł pracy: "Rycerze świtu"
   
Drugie wyróżnienie w konkursie na fotografa roku 2009 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), kategoria "Ptaki",  tytuł pracy: "W barwach wiosny"
   
Pierwsza nagroda w konkursie na fotografa roku 2009 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), kategoria "Ssaki",  tytuł pracy: "Podglądacze" 
   
Nagroda specjalna imienia Anny Bulik  w konkursie na fotografa roku 2009 Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), tytuł pracy: "Zakochany w mokrej Włoszce" 
   
Pierwsza nagroda w konkursie "Leśne fotografie 2008", organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie,  Telewizję Rzeszów i tygodnik Nowe Podkarpacie, tytuł pracy: "Podglądacze" 
   
Grand Prix w konkursie fotograficznym "Fotonatura 2008"", kategoria "Zwierzęta", tytuł pracy: "Dumny król lasu" 
   
Trzecie miejsce w konkursie fotograficznym pt. "Zostań żabim paparazzi" organizowanym przez Warszawski Ogród Zoologiczny , tytuł pracy: "W miłosnym uniesieniu"
   
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Ptaki w obiektywie 2007", kategoria "Akcja", tytuł pracy: "Taneczne szaleństwo"
   
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Ptaki w obiektywie 2007", kategoria "Pejzaż z ptakami", tytuł pracy: "Narodziny dnia"
   
Konkurs fotograficzny "Nasze Ptaki" organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Kampinoski Park Narodowy - w trakcie  festiwalu fotograficznego "Wizje Natury", tytuł pracy  "Tędy proszę"  wyróżnienie  w  kategorii  Ciekawe zachowania.
   
Fotokunkurs "Bezcenne chwile" organizowany przez Duracell - wyróżnienie w kategorii "Natura", tytuł pracy: "Narodziny dnia"
   
   
   
   
 

PRZYKŁADOWE   PUBLIKACJE:

   
  Ptaki Polski
  Kalendarz Łowiecki 2012 - okładka
  "Rezerwat Biosfery - Bory Tucholskie"   
  “Ochrona wysokich torfowisk bałtyckich na Pomorzu”
  Album "Nasze Ptaki - najlepsze zdjęcia polskich fotografów przyrody"
 

Prezentacja multimedialna "Płazy Doliny Noteci"

  Portal www.foto-ptaki.pl
  Trybuna Leśnika
   
 
 
 
POCZĄTEK STRONY

HOME AUTOR GALERIA NOWOŚCI OFERTA DODATKI KONTAKT LINKI
 
 
 
 

Tagi:

fotografia przyrodnicza, zdjęcia przyrodnicze, fotografie przyrodnicze, fotografie przyrody, zdjęcia ptaków, zdjęcia ssaków, zdjęcie krajobrazowe, zdjęcia zwierząt dzikich,

zdjęcia ptaki, zdjęcia ssaki, zdjęcia krajobrazowekrajobraz polski , polska w krajobrazie, przyroda polski na zdjęciach, fotograf przyrody, fotograf dzikiej przyrody,

praca fotografa przyrody, najlepsze zdjęcia przyrody polskiej, najlepsze zdjęcia z polski, najpiękniejsze zdjęcia przyrody, galeria zdjęć krajobrazowych,

galeria zdjęć przyrodniczych, bank zdjęć przyrodniczych, fotobank przyrodniczy, makro fotografia, zdjęcia makro